informacje

Trzy modele aut, które (prawie) nigdy się nie psują

Każdego roku pojawia się na rynku, co najmniej kilkanaście nowych modeli aut, których producenci obiecują nam niesamowite wrażenia z jazdy, komfort, osiągi i bezawaryjność. Z racji tego, że owe samochody są coraz bardziej nowoczesne, to każda nawet najmniejsza awaria wymaga większych nakładów pracy, a co za tym idzie rośnie koszt jej naprawy. Kupując auto powinniśmy, więc brać pod uwagę jego awaryjność, gdyż, jeśli wybierzemy samochód, który „lubi” sprawiać problemy, może się okazać, że koszty napraw z czasem przekroczą jego wartość. Właśnie, dlatego przygotowaliśmy niewielkie zestawienie trzech aut, które są niemal bezawaryjne. Oczywiście zawsze może zdarzyć się, że trafimy na felerny egzemplarz, na to nie ma rady. Jednak generalizując są to modele, które psują się najrzadziej.

Toyota Yaris

to przykład niezwykle wytrzymałego samochodu, którego awaryjność jest na najniższym poziomie. Jeżeli szukamy niewielkiego auta do jazdy miejskiej to Yaris będzie najlepszym rozwiązaniem. Trzeba zaznaczyć, że nadaje się nie tylko do pokonywania krótkich dystansów, również dobrze sprawuje się podczas dłuższych podróży, choć z racji swoich rozmiarów odczuwa się wtedy niższy komfort jazdy. Toyota Yaris, jeśli jest dobrze traktowana powinna nam się odwdzięczyć bezawaryjnością i niewielkimi kosztami eksploatacji.

Wciąż zostajemy w Japonii, gdyż kolejnym wyróżnionym autem jest

Honda Civic.

Ten kompaktowy samochód doskonale znosi trudy bliższych i dalszych podróży, a jeśli będziemy o niego odpowiednio dbali to możemy być spokojni i bez kłopotu pokonywać kolejne odległości. Honda jest dobrze wyposażona, a jej cena utrzymuje się na stałym poziomie. Warto zaznaczyć, że w miarę możliwości dobrze jest serwisować Hondę Civic w autoryzowanych serwisach.

Ostatnim samochodem, o którym chcielibyśmy wspomnieć jest

Opel Insignia.

Ten średniej klasy sedan ma zadatki na klasową limuzynę. Jednak, co najważniejsze jest niemal bezawaryjny. Nawet po pokonaniu kilkuset tysięcy kilometrów wciąż jest w doskonałym stanie. Oczywiście niezwykle ważne jest odpowiednie serwisowanie auta, a także regularna wymiana części, które zużywają się w trakcie eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *