klasyka,  styl

Zloty posiadaczy zabytkowych aut

Właściciele klasycznych samochodów stanowią potężną i fantastycznie zorganizowaną społeczność. Kontaktują się ze sobą nie tylko zdalnie, ale również organizują zloty które zazwyczaj stanowią nie lada atrakcje dla mieszkańców miejscowości w których się spotykają. Zloty bywają łączone z prezentacjami, konkursami piękności dla aut i z najróżniejszymi innymi towarzyszącymi wydarzeniami.

Swoje imprezy organizują między innymi posiadacze motocyklów Harley Davidson, właściciele zdemobilizowanych wozów bojowych, Volkswagenów Garbusów, a nawet samochodów FSO jak duże Fiaty, Polonezy, Syrenki, Warszawy czy Maluchy. Każdy taki zlot jest doskonałą okazją do tego aby wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami, nawiązać znajomości przydatne podczas rozwijania hobby oraz po prostu zintegrować się i poprzebywać we własnym towarzystwie.

Zloty posiadaczy starych samochodów nie mogą narzekać na brak zainteresowania ze strony sponsorów czy samorządów. Zarówno prywatne firmy jak i władze miejscowości goszczących zloty doskonale zdają sobie sprawę z marketingowej wartości tego typu imprez. Przyciągają one mnóstwo turystów, stanowią doskonały pretekst do tego aby przy okazji zorganizować koncert lub dowolną inną imprezę towarzyszącą.

Prawie wszystkie większe polskie miasta mają w swojej ofercie kulturalnej tego typu wydarzenie. Gdy już ma ono miejsce samochody eksponuje się w reprezentacyjnych miejscach, jak skwery, stadiony czy deptaki. Polskie zloty fanów motoryzacji przyciągają również licznych gości z zagranicy – to wyraźny znak że nasze rodzime środowiska coraz mocniej integrują się z zagranicznymi i że kunszt polskich mechaników jeśli chodzi o przywracanie życia klasykom nie odbiega poziomem od tego co prezentują mechanicy z zagranicy.

Motoryzacja to niezwykle ciekawa dziedzina. Coraz więcej ludzi ma ambicję zakupu klasyka, odrestaurowania go i zdobycia żółtych blach poświadczających historyczną wartość pojazdu. Dlatego też zloty fanów motoryzacji są coraz ciekawsze i mają coraz większy rozmach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *