informacje,  styl

Tesla Motors, czyli elektryczne samochody przyszłości

Branża motoryzacyjna wciąż się rozwija i nieustanie wypuszczane są nowe modele aut. Gdzieś obok toczy się nieustanne poszukiwanie rozwiązania, które będzie przyszłością motoryzacji i zastąpi silniki napędzane ropą. Jednym z liderów tych poszukiwań jest Elon Musk i jego firma Tesla Motors, która zajmuje się tworzeniem elektrycznych samochodów sportowych. Co więcej, jest to firma, która uzyskała również sukces biznesowi i sprzedaż jej aut nieustannie rośnie.

Firma wypuściła pierwszy model w 2008 roku i powstał on we współpracy z firmą Lotus. Wiele osób powątpiewało w sensowność tego przedsięwzięcia, gdyż samochody elektryczne były już obecne na rynku i nie przynosiły zysku swoim producentom. Tesla Motors postawiła jednak na swoim i zaprezentowała model Tesla Roadster, który stał się sukcesem. Firma nabrała wiatru w żagle, a przede wszystkim zyskała dodatkowe finanse na dalsze prace.

Cała branża motoryzacyjna oczekiwała na to, jaki kolejny model samochodu zaprezentuje firma Tesla Motors. W końcu w 2012 roku ukazał się nowy projekt pod nazwą Model S. Samochód na jednym ładowaniu potrafi przejechać niemal 500 kilometrów, a ponadto rozwija prędkość 250 km/h. Przyspieszenie od 0 do 100 km wynosi 3,2 sekundy, a sam samochód wygląda naprawdę wspaniale. Jego koszt zaczyna się od 71 tysięcy dolarów, co jest wydatkiem bardzo dużym, jednak musimy wziąć pod uwagę fakt, że to auto sportowe.

W roku 2015 pojawił się kolejny model o nazwie X, który potrafi pomieścić aż siedem osób. Jest to również bardzo ciekawa konstrukcja. W 2017 roku premierę ma mieć samochód, który może realnie wpłynąć na wygląd branży motoryzacyjnej. Mowa o Tesla Model 3, który zachowa elegancki design, bogate wyposażenie, mocny silnik i dobry zasięg na jednym ładowaniu, a jednocześnie będzie kosztował jedynie 35 tysięcy dolarów. Czas pokaże jak zostanie przyjęty, jednak zanosi się na to, że układ sił na rynku motoryzacyjnym może się radykalnie zmienić. Niezależnie od tego czy samochody elektryczne będą przyszłością motoryzacji czy nie, to auta spalinowe już dawno przestały nią być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *