informacje,  wskazówki

Samochód na miarę

Wybór samochodu bywa trudny. Dla każdego z nas liczyć się będą inne kryteria i na pewno nie da się wskazać takiego modelu, który pasowałby każdemu. Przed zakupem powinniśmy więc uważnie przyjrzeć się nie tylko samemu autu ale również naszym własnym potrzebom.

Jak pokazuje praktyka dla większości kierowców bardzo istotny jest wygląd auta. To niewątpliwie bardzo ważny czynnik którego nie należy ignorować – każdy przecież chce się w swoim samochodzie dobrze czuć i korzystać z niego jako swego rodzaju wizytówki, samochód nie jest jedynie urządzeniem które ma nas przewieźć z punktu A do punktu B ale często również symbolem naszego statusu oraz powodem do dumy. Nie powinniśmy jednak stawiać na wygląd kosztem właściwości praktycznych bo może się okazać, że nasze nowe auto będzie prezentowało swoje walory wyłącznie na parkingu.

Dla początkującego kierowcy najważniejsze powinno być bezpieczeństwo, dlatego najlepiej będzie zastanowić się nad samochodem mało awaryjnym i mającym odpowiednio długą strefę zgniotu. Ta sekcja auta wielu ludziom uratowała życie, dlatego na pewno nie należy jej ignorować.

Istotne będą również koszty utrzymania pojazdu. Tu także liczyć będzie się niska awaryjność. Ponadto bardzo istotne jest spalanie. Jeśli zamierzamy kupić auto które ma nas wozić wyłącznie w obrębie miasta w którym zamieszkujemy doskonale powinien sprawdzić się samochód z silnikiem małolitrażowym. W normalnym miejskim ruchu z zastosowaniem wszystkich przepisów będzie on znacznie mniej paliwożerny niż auto o potężnej mocy, jeśli jednak wybierzemy się nim w dłuższą podróż podczas której rozwija się większe prędkości musimy liczyć się z tym że poziom spalania znacznie wzrośnie.

Kupując samochód nie należy również zapominać o jego pojemności. Jeśli mamy lub planujemy więcej niż dwójkę dzieci warto będzie kupić takie auto które umożliwi nam przewóz odpowiedniej liczby osób. Z prawem jazdy kategorii B możemy kierować samochodem wyposażonym w nawet 9 miejsc – jeśli nasza rodzina jest liczna warto z tego skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *