informacje,  wskazówki

Samochód klasy premium – dobry czy zły wybór?

Każdy z nas marzy o samochodzie najwyższej klasy, który podziwiać będziemy nie tylko my sami, ale również wszyscy wokół. BMW, Mercedes, Porsche to marki, których modele w głębi ducha podziwiamy i o których marzymy. Załóżmy na jedną chwilę, że nagle nasze marzenia się spełniają i zostajemy właścicielami auta z najwyższej półki. Okazuje się wtedy, że posiadanie takiej maszyny ma również swoje wady. Przedstawimy Wam je już teraz, żebyście byli gotowi, jeśli kiedyś Wasze marzenia się spełnią.

Magia znaczka

Widok znaczka marki klasy premium dla wielu z nas jest niezwykle miłym przeżyciem. Z całą pewnością jazda takim samochodem musi być czymś wyjątkowym. Przede wszystkim precyzyjne wykończenie wnętrza, gdzie zadbano o każdy nawet najmniejszy szczegół musi robić wrażenie. Dodatkowo możemy liczyć na wyposażenie najbogatsze z możliwych. Jeśli szukamy nowoczesnych rozwiązań to znajdziemy je właśnie w autach klasy premium. Mnóstwo technologii zaprzęgnięto tylko po to, by dać nam jak najwyższą przyjemność z jazdy i zapewnić jak największe bezpieczeństwo. To największa zaleta samochodów z najwyższej półki.

Nie jest tak kolorowo

Niestety są również minusy i to całkiem spore. Przede wszystkim części przeznaczone do aut klasy premium są bardzo drogie. Tutaj nie ma miejsca na coś takiego jak drobna naprawa, ponieważ niemal zawsze będzie nas ona słono kosztować. Ubezpieczenie również nie będzie tanie, a przecież musi być opłacane regularnie. Jest to kwestia, którą należy rozważyć. Jeszcze bardziej boli to jak szybko takie auta tracą na wartości. Niestety musimy liczyć się z tym, że w momencie wyjazdu auta z salonu, traci ono około trzydzieści procent ceny początkowej. Później jest jeszcze gorzej. Generalnie auta premium tracą najwięcej i najszybciej na wartości. Jeśli chcemy się na nie zdecydować to niestety musimy się z tym pogodzić.

Jaki werdykt?

Jak widać znajdziemy zarówno wady, jak i zalety aut premium, kwestia wyboru to sprawa indywidualna, którą należy dobrze przemyśleć. Nie ma, co ukrywać, że samochody klasy premium są naprawdę piękne i z pewnością prowadzi się je znakomicie. Pytanie tylko, czy aby na pewno są warte aż takich pieniędzy? To chyba zależy od tego jak traktujemy samochody, czy jako narzędzia czysto użytkowe, czy jako prawdziwe dzieła sztuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *