rejestracja skutera
informacje

Rejestracja skutera 2022 – potrzebne dokumenty, wnioski i cena całego procesu

Zostałeś szczęśliwym właścicielem skutera, motocykla czy motoroweru? Przed Tobą ciężki proces rejestracji, który wymaga od Ciebie przebrnięcia przez wiele dokumentów i urzędowych kolejek? Nic więc dziwnego, że odczuwasz stres na samą myśl o rejestracji zakupionej przez Ciebie maszyny! Jeśli jesteś ciekaw ile kosztuje rejestracja skutera i  jakie dokumenty będą Ci potrzebne podczas rejestracji, zapoznaj się z poniższym artykułem, który przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie! 

Rejestracja skutera – podstawowe informacje? 

Proces rejestracji skutera jest procesem regulowanym przez polskie prawo. Jest to wymóg prawny, aby wszystkie skutery były zarejestrowane. Ten proces rejestracji można przeprowadzić samodzielnie lub z pomocą agenta, w wybranym wydziale komunikacji. Rejestracja skutera jest konieczna, ponieważ niezarejestrowanym pojazdem nie można poruszać się na polskich drogach. Na rejestrację zakupionej maszyny, właściciel ma aż sześćdziesiąt dni od podpisania umowy kupna. Nasz skuter podczas rejestracji i wypisywania potrzebnych dokumentów może być również nazywany motocyklem lub motorowerem, w zależności od pojemności silnika. Dokumenty jakie należy złożyć w wydziale podczas rejestracji to:

  • wniosek o rejestrację motocykla/motoroweru,
  • dokument, który potwierdzi, że jesteś właścicielem rejestrowanego pojazdu – może to być umowa kupna-sprzedaży lub faktura zakupu w salonie,
  • karta pojazdu,
  • pokwitowania zapłaconych opłat urzędowych tj. opłata rejestracyjna i ewidencyjna oraz ewentualna opłata za wymianę dotychczasowych tablic rejestracyjnych na nowe,
  • pokwitowanie zakupu polisy OC. 

Rejestracja skutera – ile kosztuje rejestracja skutera? 

Zastanawiałeś się kiedyś ile kosztuje rejestracja skutera? Dziś odpowiemy na Twoje pytanie! Koszty rejestracji również różnią się w zależności od czynników takich jak:

  • pojemność silnika,
  • stan maszyny,
  • pochodzenie maszyny,
  • rodzaj tablic rejestracyjnych. 

Warto jednak wiedzieć, że kwoty te rozpoczynają się od osiemdziesięciu złotych w górę, a w przypadku indywidualnych tablic rejestracyjnych mogą one wynieść nawet do pięciuset złotych! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *