informacje,  wskazówki

Rejestracja samochodu z USA jak wygląda?

Sprowadzanie samochodów z USA zyskuje coraz większą popularność. Nic dziwnego, ponieważ import aut z USA na Śląsk jest dużo bardziej opłacalny, niż zakup samochodu z zagranicy. Choć proces wydaje się skomplikowany i dla wielu może być dosyć ciężki, w rzeczywistości taki nie jest. Wystarczy, że zdecydujesz się na współpracę z polecanym pośrednikiem, czyli tak zwanym dilerem, który pomoże Ci ogarnąć wszystkie dokumenty, a także będzie pośredniczyć całemu procesowi importowania samochodu. Jak zarejestrować tego typu samochód? Zachęcamy do przeczytania krótkiego artykułu.

Jak zarejestrować auto z Ameryki?

Zarejestrowanie auta z Ameryki nie jest skomplikowanym procesem. Choć dla wielu może być dosyć ciężki. Warto zatem nawiązać współpracę z polecanym pośrednikiem. Przede wszystkim najpierw musisz zapłacić wszystkie opłaty importowe, wśród nich wyróżnia się 3 rodzaje płatności: cło, akcyza i podatek VAT. Co więcej, musisz także dostosować pojazd do warunków europejskich, jeżeli pojazd ma butlę gazową, musisz zdobyć na nią homologację, a także najczęściej wymienić tą butlę na nową. Na pewno będziesz musieć także zamontować tylne światło przeciwmgłowe i zdobyć cały komplet dokumentacji, który pomoże Ci zarejestrować auto. Kolejnym krokiem będzie oczywiście wizyta w urzędzie komunikacyjnym.

Pamiętaj, że jeżeli zdarzy się tak, że będziesz musieć wykonać jeszcze kilka kroków związanych z wymianą poszczególnych elementów wymagających europejskich homologacji,musisz uczynić to zanim udasz się do urzędu komunikacji. Import aut z USA na Śląsk musi odbywać się według określonych zasad. Warto zatem zapytać o wszystkie szczegóły sprawdzonej firmy pośredniczącej.

Import aut z USA Śląsk

Kilka kroków potrzeba, aby zarejestrować samochód. Jeśli zastanawiasz się nad tym, komu może zlecić import aut z USA na Śląsk, warto skorzystać z oferty firmy Amerykacars. Doświadczeni doradcy z pewnością pomogą Ci przeprowadzi Cię przez cały proces sprowadzenia samochodu, a także skompletowania wszystkich potrzebnych dokumentów do tego procesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *