inne

Pożegnanie z samochodem

Przychodzi taki moment, że trzeba rozstać się ze swoim wysłużonym samochodem i zdecydować na nowy. Nie zawsze jest to łatwa decyzja, zwłaszcza gdy rozsądek nam podpowiada, że być może najlepszym rozwiązaniem będzie jego zezłomowanie.

Zezłomowanie – opłacalna decyzja

W przypadku samochodu starego o niewielkiej wartości, zezłomowanie go może być najbardziej opłacalne. Nie ma jednej z góry ustalonej kwoty, jaką za to dostaniemy, ale zazwyczaj jest to kilkaset złotych. W zależności od modelu samochodu i jego stanu, cena to może się wahać, ale zwykle zyskujemy na tym nie więcej niż tysiąc złotych. Jeżeli jeszcze przed podjęciem decyzji chcemy wiedzieć, ile za złomowanie auta dostaniemy, możemy skontaktować się ze Stacją Demontażu Pojazdów. Cenniki znajdziemy też na stronie internetowej stacji, do której zamierzamy oddać nasze auto – stawki bowiem różnią się w zależności od lokalizacji. Stawka za zezłomowanie samochodu uzależniona jest również od tego, czy zachowany jest on w całości, czy brakuje w nim pewnych elementów lub części. Stawkę za ze złomowanie ustala się przede wszystkim na podstawie wagi samochodu.

Zrób to legalnie

Wagę samochodu mamy wpisaną w dowód rejestracyjny, więc na tej podstawie, po zważeniu auta przed złomowaniem, można ustalić, czy jest kompletne, czy nie. Za każdą brakującą część zostanie odliczona odpowiednia kwota. Jeżeli nasze stare auto jeszcze jeździ, możemy spróbować je sprzedać, a dopiero w razie niepowodzenia zdecydować się na zezłomowanie. Najważniejsze, abyśmy naszego pojazdu pozbyli się w sposób legalny i nie porzucali go, aby się pozbyć problemu. Jeżeli nasze auto uległo wypadkowi i jest rozbite, raczej trudno będzie nam je sprzedać, w takiej sytuacji złomowanie jest najlepszym wyborem. Gdy już się na to zdecydujemy, musimy przygotować i przedstawić w Stacji Demontażu Pojazdów dokumenty potwierdzające fakt, że jesteśmy właścicielami pojazdu. Rozstanie z samochodem, którym jeździliśmy długie lata, może być trudne, ale oddając je na złom, możemy być pewni, że trafił w dobre ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *