parking

Parking w pobliżu lotniska – czy opłaca się zostawić na nim samochód?

Szukając miejsca na wakacje, wielu ludzi kieruje się tym, aby wylatywać z miasta, do którego mają najbliżej lub mogą dojechać np. koleją.

Boją się bowiem dużych kwot, jakie będą musieli zapłacić za parkowanie samochodu na płatnym, przy lotniskowym parkingu. Czy słusznie? Dziś postaramy się Wam udowodnić, że parking w pobliżu lotniska Balice i inne tego typu miejsca są dobrym partnerem, jeśli chodzi o pozostawienie na nich samochodu. Nie wierzycie? Zachęcamy zatem do zapoznania się z naszymi argumentami.

Zostawić, czy nie? Oto jest pytanie!

Szukając przed urlopem odpowiedniego rozwiązania, z pewnością zastanawialiście się, jak dojechać do lotniska, z którego polecicie na wymarzone wakacje. Nie da się ukryć, że najlepszym rozwiązaniem byłoby lecieć z miasta, w którym mieszkanie, wówczas wystarczy taksówka, która dowiezie Was pod wskazany adres. A co zrobić, jeśli okazuje się, że mieszkacie w Poznaniu, a wylot będziecie mieć z Krakowa? Czy jechać na miejsce samochodem i pozostawić go na parkingu niedaleko lotniska? Czy to się opłaca? Pytania mnożą się w Waszych głowach zupełnie niepotrzebnie. Już teraz możemy zapewnić Was, że taki interes się opłaca. Niemniej jednak poniżej przytoczymy kilka argumentów, które z pewnością przekonają Was do tego pomysłu.

Przekalkuluj wszystko, tylko tak dojdziesz prawdy

Nie ulega żadnej wątpliwości, że tylko przeliczając wszelkie możliwości, jesteście w stanie ocenić, czy pozostawienie samochodu na parkingu przy lotnisku będzie dla Was opłacalne. Pamiętajcie przy tym, że im dłużej samochód będzie stał na wyznaczonym miejscu, tym mniejsza będzie opłata za niego. Warto to wziąć pod uwagę podczas obliczania kosztów wyjazdu na wakacje.

Kiedy zaczniesz się zastanawiać, jak dostać się do lotniska, z którego będziesz leciał na wakacje, musisz wziąć pod uwagę nie tylko koszt parkingu, ale również koszt paliwa oraz ilość osób i bagaży, która będzie z Tobą podróżować. Może wówczas okazać się, że podróż pociągiem do miasta, z którego lecisz, kolejna podróż autobusem lub taksówką na lotnisko oraz ilość bagaży może przeważyć i zdecydujesz się jechać wygodnie własnym samochodem, który później pozostawisz na parkingu. Bardzo często, biorąc wszystkie składowe pod uwagę, lepiej jest dopłacić kilkadziesiąt złotych do parkingu i cieszyć się komfortową podróżą.

Dodatkowym atutem z pewnością jest fakt, że przy lotniskach istnieje kilka parkingów, które oferują konkurencyjne ceny. Warto zatem zapoznać się z oferta i wybrać dla siebie najkorzystniejszą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *