gadżety

Obuwie na motocykl bezpieczne i wygodne

Nie ma znaczenia, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z motocyklem, czy jesteś już doświadczonym kierowcą, zawsze musisz zwracać uwagę na ubiór. Niezwykle istotnym jego elementem są buty motocyklowe. W szafie motocyklisty nie powinno zabraknąć miejsca na komfortowe i jakościowe obuwie. Dzięki niemu jazda będzie dużo bardziej przyjemna.

Jakie buty do jazdy miejskiej?

Obuwie używane do jazdy na motocyklu powinno być komfortowe, w końcu czasem na maszynie spędza się sporo czasu. Jeśli jednak siada się na nią nawet na stosunkowo krótką chwilę, to także warto zadbać o ten element. W przypadku jazdy po mieście, takim jak choćby Warszawa, gdzie czasem trudno przewidzieć, czy jazda będzie krótka, czy dłuższa ze względu na korki, dobrze jest mieć na nogach wygodne buty.

Na trasy do pracy czy do urzędu albo na obiad do restauracji świetnie sprawdzi się krótsze obuwie. Często spędza się w nim po kilka godzin, na przykład w pracy, więc wygoda powinna być kluczową cechą takich produktów. Oczywiście nie jedyną kluczową cechą, w końcu zdrowie i bezpieczeństwo również są szalenie istotne. Dlatego wzmocnienia czy usztywnienia na kostkach lub pięcie będą jak najbardziej oczekiwane.

Obuwie do miasta jest nie tylko krótsze, niż standardowe modele, ale też mniej waży czy jest prostsze, jeśli idzie o formę. Dobrze jest znaleźć takie modele, które wykonane są z oddychającego materiału, ponieważ to również wpływa na komfort. Podobnie jak łatwe i solidne zapięcie.

Funkcjonalność także w cenie

Istotna w przypadku butów motocyklowych jest nie tylko wygoda. Istotne jest nie tylko bezpieczeństwo. Równie ważna bywa funkcjonalność, dlatego warto poszukać obuwia, które oferuje na przykład dodatkowe panele czy nakładki chroniące stopę, ale jednocześnie ułatwiające zmianę biegów. Poza tym przydatną cechą jest wodoodporność czy ochrona przed wiatrem.

Praktycznym rozwiązaniem jest też antypoślizgowa podeszwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *