inne

Nie tylko mycie

Myjnia samochodowa to obecnie skomplikowana i zautomatyzowana konstrukcja. Ale nie zawsze tak było, bo jej początki były zupełnie inne. Mogłoby się wydawać, że myjnia jest nowoczesnym wynalazkiem, ale znana była już wiele lat temu, bo w roku 1914.

Początki myjni

Jak wiele dobrych wynalazków i myjnia miała swoje początki w Stanach Zjednoczonych. W latach 40. ubiegłego wieku nie istniały jeszcze w pełni zautomatyzowane myjnie, a do ich obsługi potrzebnych było kilku pracowników. Pierwsze automatyczne, a wcześniej półautomatyczne myjnie także powstały w Ameryce. Obecnie takie myjnie spotykamy na całym świecie, a także w Polsce. Jeżeli jesteśmy w drodze i po długiej podróży tym, czego potrzebujemy jest myjnia samochodowa, Turek jest jednym z bardzo wielu miast, w których one działają. Wiele zmian w sposobie działania myjni zaszło z kolei w latach 50. i 60. zeszłego wieku. Wówczas pojawiły się w nich między innymi szczotki, które z dużą dokładnością myją karoserię, opracowano także metodę mycia opon.

Wosk dla urody i ochrony

Kolejnymi udoskonaleniami, w jakie zaczęto wyposażać myjnie było automatyczne czyszczenie kół, a także woskowanie samochodu. Ten zabieg pielęgnacyjny warto wykonać, jeżeli zależy nam na tym, aby nasz samochód zawsze prezentował się nienagannie. Woskowanie polega na tym, że karoseria pokrywana jest cienką warstwą wosku. Jest to zabieg nie tylko estetyczny – wosk pomaga bowiem zabezpieczyć nasze auto przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, a także na przykład soli czy ptasich odchodów. Zabieg ten pozwoli też ukryć niewielki odpryski lakieru czy zarysowania na karoserii. Warto wiedzieć, że aby przystąpić do woskowania auta, musi ono być idealnie czyste. Domowymi sposobami raczej nie osiągniemy takiego efektu, więc będzie potrzebna nam myjnia. Turek jest miastem, gdzie znajdziemy kompleksowe usługi pielęgnacyjne dla naszego samochodu. Dlatego nie tylko jego mycie, ale i woskowanie możemy oddać w ręce profesjonalistów.

Rób to regularnie

Jeżeli uznamy, że woskowanie dobrze służy naszemu samochodowi, to możemy tę czynność powtarzać – nie robi się tego bowiem raz na zawsze. Samochód można woskować po każdym myciu, bez obaw, że lakier samochodu na tym ucierpi. Zarówno latem, jak i zimą wosk jest doskonałą ochroną karoserii. Warto jednak wybierać wysokiej jakości produkty, aby mieć pewność, że woskowanie będzie w pełni bezpieczne dla lakieru i nie przyczyni się do jego uszkodzenia czy zniszczenia. Niezbędnym elementem dbałości o samochód jest regularne korzystanie z pełnej oferty usług, jaką ma myjnia samochodowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *