historia

Najlepiej sprzedające się modele aut w 2015 roku

Kupno nowego samochodu to ważny moment w życiu każdego kierowcy. Nie tylko ze względu na cenę nowych modeli, ale również na możliwość wyboru spośród dziesiątek aut. To, co jest zaletą w bardzo krótkim czasie może jednak stać się wadą. Jak wybrać odpowiedni model, skoro niemal każda marka ma w swojej ofercie, choć jedno auto, które nam się podoba? Na to pytanie każdy nabywca musi sobie samemu odpowiedzieć. My natomiast możemy przedstawić wyniki sprzedaży aut nowych w 2015 roku. Przypominamy je, gdyż już za miesiąc będziemy mogli przeprowadzić porównanie z wynikami za rok 2016. Sprawdzimy wtedy, czy coś się zmieniło, tymczasem przeanalizujmy 2015 rok.

Po pierwsze Skoda

Podobnie jak w zeszłym roku na pierwszym miejscu znalazła się Skoda, a konkretnie model Octavia. Sprzedała się ona w ponad 14 tysiącach egzemplarzy. Nie powinno to nikogo dziwić, wszak Octavia jest samochodem solidnym, eleganckim, bogato wyposażonym i stosunkowo niedrogim. Zaraz za nią znajdziemy jej młodszą siostrę, czyli Skodę Fabię. Swoich nabywców znalazło ponad 12 tysięcy egzemplarzy. To bardzo dobry wynik, który jednak nie stanowi zaskoczenia. Od pewnego czasu wyniki Skody idą bez ustanku w górę. Trzecie miejsce to znany i lubiany Volkswagen Golf, który sprzedał się w ponad 11 tysiącach egzemplarzy. Golf to samochód lubiany przez większość kierowców. Jest nieco drogi, jednak jego, jakość wynagradza spory wydatek.

Co z resztą?

Po naszej zwycięskiej trójce przyszedł czas na resztę stawki. Czwarte miejsce okupuje Opel Astra, a zaraz za nim znajdziemy dwie Toyoty, odpowiednio Auris i Yaris. Zresztą Toyota od kilku lat idzie w górę i przekonuje do siebie coraz większą ilość nabywców. Siódme miejsce to Ford Focus, ósme należy do Skody Rapid, a dziewiąte do Volkswagena Passata. Tak wysoka lokata Passata może nieco zaskakiwać zważywszy na cenę auta. Widocznie klienci zwracają coraz większą uwagę na komfort jazdy, a tego nie można odmówić Volkswagenowi Passatowi. Ostatnie, dziesiąte miejsce należy do Renault Clio. Czekamy na wyniki za rok 2016, tak byśmy mogli porównać, co się zmieniło przez ten rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *