wskazówki

Kupujemy nowe opony do auta – na co zwracać uwagę i jak wybrać najlepszy produkt

Z pozoru proste zdanie, jakim jest zakup opon, wielu osobom przysparza trudności. Modeli jest wiele, są przeznaczone do różnych pojazdów, do jazdy w różnych warunkach i przede wszystkim, mają zróżnicowane ceny. Oto podpowiedzi, jak znaleźć wybrać odpowiedni model, który będzie nam dobrze i służył.

Kiedy kupujemy nowy samochód, nie przejmujemy się zbytnio tym, że za jakiś czas trzeba będzie zmienić opony. Zwykle, gdy przychodzi zima wpadamy w panikę, ponieważ złe warunki atmosferyczne i mróz są już blisko, a my wciąż jeździmy na letnich, nieprzystosowanych do złej pogody oponach. Podczas wyboru odpowiedniego produktu, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na nasze potrzeby oraz na to, w jakich warunkach najczęściej poruszamy się samochodem.

Kwestia warunków, w jakich najczęściej się poruszamy, zwykle przesądza o tym, czy wybieramy osobne egzemplarze na zimę i lato czy też kupujemy opony całoroczne. Trzeba pamiętać, że produkty stworzone specjalnie pod trudne, jesienno-zimowe warunki, zapewnią nam znacznie większe bezpieczeństwo na drodze. Dodatkowo są wykonane z materiałów odpornych na bardzo niskie temperatury i mają inaczej wyprofilowany bieżnik. Jeśli jednak poruszamy się rzadko i zwykle po ośnieżanych, posypanych solą, miejskich drogach, śmiało można zdecydować się na opony całoroczne. W ostatnim czasie pojawiły się na rynku także opony ekologiczne, które są wartym uwagi produktem- są lekkie i mogą być źródłem wielu oszczędności.

Podczas wyboru opon istotny będzie również styl naszej jazdy, mający bezpośredni wpływ na to jak szybko zużywają się opony. Inaczej sprawdzają się modele przeznaczone do sportowej jazdy, inaczej skierowane do użytkowników poruszających się głównie po równej, miejskiej drodze. Jeśli kupujemy opony używane, sprawdźmy koniecznie źródło i dowiedzmy się, w jaki sposób przechowywano produkt. Światło słoneczne i inne czynniki mogą wpływać na wytrzymałość materiału.

Dobrze dobrane opony to bezpieczna i komfortowa jazda. Czasami lepiej zapłacić więcej, a mieć pewność, że posłużą nam długo i świetnie sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *