informacje

Jakie zapisy powinny być zawarte w umowie o wynajem długoterminowy samochodu?

Długoterminowy wynajem samochodów staje się coraz popularniejszy. Chętnie korzystają z niego nie tylko przedsiębiorcy, ale także osoby prywatne. Bez względu na to, do której grupy użytkowników należysz, koniecznie sprawdź wszystkie elementy umowy, aby w przyszłości najem długoterminowy samochodu nie okazał się dla Ciebie nieprzyjemną niespodzianką.

Nie da się ukryć, że każda firma może oferować różne warunki długoterminowego wynajmu samochodu, dlatego może mieć także inną umowę. Jedni proponują więcej za wynajem, jednocześnie wliczając w opłaty wszystkie istotne kwestie, takie jak: ubezpieczenie, amortyzacja, czy wszelkie naprawy i wymiany części, inni zaś proponują niską cenę najmu, zaznaczając, że powyższe elementy pozostają w zakresie użytkownika samochodu. Każde takie ustalenie powinno być dokładnie zapisane w umowie. Są to podstawowe informacje. Wiele firm zawiera także dodatkowe, które mogą przyciągnąć lub odstraszyć potencjalnego wynajmującego. Wynajem długoterminowy może bowiem zakładać niemożność przekroczenia określonej liczby kilometrów w czasie najmu samochodu. Jakie jeszcze zapisy powinny przykuć Twoją uwagę? Czytaj poniżej.

Najem długoterminowy samochodu — czy każdy będzie mógł prowadzić auto?

Niektóre firmy zakładają z góry, że decydując się na najem długoterminowy samochodu będziesz musiał wskazać konkretną osobę, która będzie mogła prowadzić wynajęte auto. Dodatkowo, jeżeli w umowie będzie dokładnie zapisane, że wynajem długoterminowy dla firm zakłada, iż samochody będą mogli prowadzić jedynie pracownicy przemieszczający się w celach służbowych, jeśli okaże się, że wynajmujący pożyczy samochód osobie nieuprawnionej, będzie musiał liczyć się z dodatkowymi, niemałymi kosztami za niedopełnienie zapisów. Ten aspekt warto dokładnie przedyskutować z pracownikiem firmy, która oferuje wynajem długoterminowy samochodów. Dobrze jest także o to dopytać, jeśli umowa nie zawiera takiego zapisu. Bo jak to mówią – „przezorny zawsze ubezpieczony”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *