gadżety,  sprzęt

Jak dobrać uchwyt na urządzenie do samochodu?

Smartfony, tablety i inne urządzenia elektroniczne skutecznie zdominowały ludzkie życie w XXI wieku. Dlatego też, bardzo duża część kierowców nie wyobraża sobie jazdy bez korzystania z ich udogodnień. Jak dobrać uchwyt na tablet do samochodu, by jazda była nie tylko przyjemna, ale także bezpieczna?

Uniwersalny uchwyt jest bardzo prosty w obsłudze – z reguły wystarczy jego przymocowanie do szyby lub też deski rozdzielczej. Istnieje także wiele uchwytów, które posiadają możliwość regulacji – można je dowolnie obracać, by wyregulować kąt widzenia, co z pewnością poprawi komfort jazdy, chociażby przy korzystaniu z nawigacji satelitarnej. Warto także pamiętać, by uchwyt na tablet do samochodu nie zasłaniał jakichkolwiek przycisków – ma tu kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. Dobrze zamontowany uchwyt nie pozostawi również żadnych śladów na desce czy szybie (w przeciwnym wypadku z pewnością poradzą sobie z nimi profesjonalne kosmetyki samochodowe).

Specjalne rozwiązanie dla dzieci

Podróż z dziećmi, szczególnie zaś ta wielogodzinna, może dawać się we znaki. Długa wycieczka samochodem, nawet, gdy przerywana jest zaplanowanymi postojami, wymaga zorganizowania czasu najmłodszym. W tym przypadku idealny będzie uchwyt do tabletu na zagłówek lub taki, który montowany jest między zagłówkami przednich foteli. Pozwoli on dzieciom na oglądanie bajek i innych ulubionych programów, dorosłym zaś (w szczególności kierującemu pojazdem) da chwilę wytchnienia. Uchwyt do tabletu na zagłówek w bardzo prosty sposób może poprawić nie tylko komfort jazdy, lecz także jej bezpieczeństwo.

Ładowanie… przez uchwyt?

Nowoczesne uchwyty często posiadają wbudowaną ładowarkę indukcyjną. Ten rodzaj ładowania urządzenia polega na łączeniu ze smartfonem czy tabletem za pomocą pola elektromagnetycznego, które to umożliwia przepływ prądu i tym samym ładuje baterię. Jeśli jednak konkretne urządzenie nie posiada opcji ładowania indukcyjnego, wystarczy specjalna nakładka lub etui. Warto pamiętać, że odpowiednio zamocowana ładowarka nie pozostawi żadnych śladów, profesjonalne kosmetyki samochodowe nie będą więc potrzebne. Więcej o produkcie: ebrumm.pl/produkt/brumm-uchwyt-na-tablet-montowany-na-przedniej-szybie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *