gadżety

Trzy gadżety dla automaniaka idealne na święta

Samochód to dla wielu osób rzecz niezbędna do życia. Oprócz tego, że poruszamy się dzięki niemu bezproblemowo to w dodatku często jest on naszym oczkiem w głowie. Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich osób, które chciałyby nam coś podarować, szczególnie teraz, gdy idą święta. Rynek jest nieustannie zalewany setkami gadżetów, które mogą stać się wspaniałym prezentem dla każdego automaniaka, który lubi nieco technologii. Podpowiadamy, co wybrać, aby te święta były naprawdę udane.

Nagrywamy gdzie jedziemy

Świetnym prezentem, zresztą ostatnio coraz popularniejszym, może być kamera pokładowa. Dzięki temu urządzeniu po pierwsze możemy nagrać całą trasę, jaką pokonujemy, a po drugie w razie wypadku mamy całe zdarzenie zapisane na karcie pamięci i bez problemu odtworzymy je, by pokazać Policji, że to nie my zawiniliśmy. Dzięki ciągłej miniaturyzacji proponowane kamery są naprawdę niewielkich rozmiarów, a oferują wysoką, jakość obrazu. Z reguły montuje się je pod sufitem w kabinie auta lub przyczepia specjalnymi uchwytami do szyby.

I było ich dwóch, trzech…

Kolejnym ciekawym gadżetem jest urządzenie niezwykle proste, czyli rozgałęziacz do gniazda zapalniczki w samochodzie. Ta z pozoru niezbyt efektowna rzecz może nam nieraz bardzo się przydać, gdy będziemy musieli na przykład podładować nasz telefon komórkowy i tablet, a posiadamy tylko jedno gniazdo. Wtedy za rozgałęziacz podziękuje nawet największy maruda. Plusem jest również to, że takie urządzenie jest niedrogie, więc idealnie nada się na drobny upominek na przykład na wigilii pracowniczej, gdzie z reguły mamy ustalone niewielkie kwoty, jakie możemy wydać na prezent dla drugiej osoby.

Nawigacja GPS

Być może to żadna nowość jednak wciąż niezwykle przydatna rzecz. Zaraz zapewne pojawią się protesty mówiące o tym, że przecież każdy ma teraz nawigację w smartfonie. Otóż po pierwsze nie każdy, a po drugie nawet, jeśli to nie każdy z nas musi orientować się jak jej używać. Gotowe nawigacje przeznaczone tylko i wyłącznie do tego, by nas dobrze prowadzić są wciąż atrakcyjnym prezentem, który ucieszy wiele osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *