wskazówki

Foteliki samochodowe – który najlepszy dla maluszka?

Kiedy na świecie pojawia się dziecko, rodzic chce dla niego wszystkiego, co najlepsze. Ilość modeli często przywraca rodziców o zawrót głowy. Zróżnicowanie tego artykułu zależy od ceny, funkcjonalności, jak również udoskonaleń. Rodzice często rwą sobie włosy z głowy, zadając pytanie: „który fotelik samochodowy” będzie najlepszy dla naszego dziecka?

Kwestią, którą rodzice poruszają podczas wyboru fotelika jest często pytanie, czy wybrać fotelik nowy czy używany? Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że dziecko wyrośnie z jednego i będzie potrzebowało drugiego. W związku z tym dobrze jest się zastanowić nad tym, czy pieniądze, które chcemy zainwestować w fotelik, nie wydać na inne potrzeby dziecka i poszukać używanego fotelika, który z pewnością będzie tańszy.

Gdy zdecydujemy się na zakup używanego modelu, warto poszukać odpowiedniego. To, na co powinniśmy zwrócić uwagę, to:

  • bezwypadkowość fotelika. Jeżeli chcemy, aby nasze dziecko było bezpieczne podczas przewożenia w samochodzie, fotelik nie może mieć żadnych mankamentów, które mógł spowodować wcześniejszy wypadek samochodowy.
  • czy fotelik nie leżał w nieodpowiednim miejscu. Jeżeli trafił tam, gdzie było duże nasłonecznienie, mógł stracić swoje ochronne właściwości. Plastiki, z których z reguły wykonane są foteliki samochodowe, podczas dużego nasłonecznienia mogą się odkształcić, przez co fotelik samochodowy przestaje być bezpieczny dla maluszka.
  • czy poprzedni właściciel fotelika nie naprawiał go na własną rękę.

Używane foteliki samochodowe można kupić, ale tylko mając pewność, że nasze dziecko będzie w nim bezpiecznie podróżować. Jeżeli takiej pewności nie mamy, nie warto ryzykować.

Podczas zakupu fotelika, nieważne, czy będzie nowy czy używany, warto kierować się testem ADAC. Jest to test, który przeprowadza się na każdym artykule. Po nim fotelik jest oceniany za pomocą gwiazdek. Im ich więcej, tym fotelik jest lepszej jakości. Dbając o bezpieczeństwo naszej pociechy, koniecznie trzeba przejrzeć wyniki tych testów. Pozwolą nam one zdecydować, który produkt wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *