styl,  wskazówki

Dlaczego warto mieć samochód?

Mimo że coraz więcej osób zarówno w Polsce jak i na całym świecie posiada samochód lub jest w przededniu jego zakupu nadal istnieją ludzie którzy pozostają wobec motoryzacji sceptyczni. Niniejszy tekst jest adresowany właśnie do nich.

Najbardziej oczywistą zaletą z tytułu posiadania samochodu jest możliwość szybkiego przemieszczania się na znaczne odległości. Oczywiście można to robić również korzystając z transportu publicznego – pociągiem lub autobusem, lecz – powiedzmy to sobie szczerze – opcja ta jest o wiele mniej wygodna, a do tego w 9 przypadkach na 10 podróż będzie trwała dłużej. Co prawda komfort podróży pociągiem w ostatnich latach znacznie wzrósł a jej czas zmalał, jednak na pewno nie może równać się z podróżą autem. Ponadto jadąc własnym samochodem sami ustalamy miejsca postoju, możemy w dowolnym miejscu skręcić aby zahaczyć o interesujący nas obiekt, zwolnić lub przyśpieszyć – w przypadku transportu publicznego nie ma takiej możliwości.

Posiadanie samochodu jest również bardzo praktyczne. Dzięki niemu możemy np. zrobić większe zakupy w hipermarkecie i przetransportowanie ich do miejsca zamieszkania nie będzie stanowić najmniejszego problemu. Jeśli nasza rodzina liczy więcej niż – powiedzmy – 4 członków wówczas również zakupy muszą być odpowiednio duże. Jeśli nie chcemy codziennie pokonywać pieszo odległości między domem a sklepem trzymając w rękach ciężkie i niewygodne siatki po prostu kupmy sobie samochód.

Nieco mniej oczywistą korzyścią z posiadania własnych czterech kółek jest to, że motoryzacja stanowi po prostu bardzo ciekawą przygodę. Proces opanowywania samochodu, poznawania mechanizmów rządzących jego działaniem oraz zastosowań samego wehikułu jest fascynujący co przyznaje praktycznie każdy kto spróbował.

Najgłośniejszym argumentem przeciwników motoryzacji są ceny samochodów i ich utrzymania. To prawda, że trochę pieniędzy trzeba w auto włożyć, jednak jeśli będziemy rozsądnie go używać szybko okaże się, że wynikające z posiadania go korzyści zrekompensują nam wydatki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *