informacje,  wskazówki

Jak czyścić tapicerkę w aucie?

Kupując używany samochód, zdarza się, że otrzymujemy zabrudzoną tapicerkę, a nawet w najnowszym samochodzie po kilku miesiącach używania zaczynają pojawiać się zabrudzenia i roztocza. Zabrudzona tapicerka nie jest jednak wyzwaniem dla firm takich jak Latający Dywan z miasta Wrocław zajmujących się praniem dywanów, wykładzin czy wspomnianych tapicerek samochodowych.

Jak przebiega pranie tapicerki?

Decydując się na profesjonalne pranie tapicerki, masz gwarancję, że w procesie czyszczenia wykorzystane zostaną specjalistyczne i bezpieczne urządzenia, dzięki czemu na tapicerce nie utworzą się zacieki, a wnętrze samochodu zostanie wysuszone i oddane do użytku. Jak czyścić tapicerkę samochodową? Najskuteczniejszą metodą jest czyszczenie ekstrakcyjne, polegające na naniesieniu na tapicerkę roztworu wody pod ciśnieniem ze środkiem czyszczącym za pomocą specjalnego urządzenia. Następnym krokiem jest usunięcie wody wraz z rozpuszczonym brudem przy użyciu urządzenia odsysającego. Po kilku godzinach od rozpoczęcia czyszczenia samochód jest czysty, wysuszony i gotowy do odebrania. Czyszczenie ekstrakcyjne wykorzystywane jest również podczas innych zabiegów czyszczących, takich jak np. pranie wykładzin. Niektóre firmy piorące tapicerkę oferują inną metodę czyszczenia polegającą na bezpośrednim nakładaniu pieniącego się środka czyszczącego i odsysaniu go przy użyciu urządzenia ssącego. Profesjonalne pranie tapicerki to gwarancja pozbycia się wszelkich zabrudzeń i roztoczy, które są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, zwłaszcza jeśli dużo czasu spędzamy w samochodzie.

Pranie tapicerki skórzanej

Czyszczenie ekstrakcyjne nie może być zastosowane w przypadku tapicerek skórzanych, które są łatwiejsze w utrzymaniu, lecz również bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Tapicerki skórzane czyścimy zwykle przy użyciu miękkiej szmatki lub gąbki, używając spienionego wcześniej środka czyszczącego przeznaczonego do czyszczenia skóry. Po zabiegu nakładamy na tapicerkę mleczko konserwujące. Zabieg powtarzamy mniej więcej raz na sześć miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *